Taitajapankin jäsenyritykset

Arkkitehtisuunnittelu

  • Arkkitehtitoimisto Elo (Hanna Elo), elo.arc@gmail.com, puh. 050 437 0737

Sisustus- ja korjaussuunnittelu

  • Sisustusarkkitehtitoimisto Leino Reine reine.leino@dnainternet.net, puh. 050 342 5240
  • Sisustussuunnittelu Rido, Hammar Co Oy (Susanna Hammar) susanna.hammar@rido.fi, puh. 050 465 2673

Korjausneuvonta sekä kuntokartoitukset

  • Suorakon (Niko Palonen) palonen@gmail.com, puh. 040 730 2117

Väritutkimus ja restaurointimaalaus

  • Verstas2 (Jaana Finnberg) jaana.finnberg@verstas2.fi, puh. 044 554 0055
  • Culturelli (Elina Wirkkala) restauroinnit@gmail.com, puh. 040 510 1443

Maalaus

  • Kaski ja Kiiski (Sari Kiiski) sari@tp-stokeri.fi, puh. 050 590 7799

Ikkunankorjaus, pinkopahvitus, lämpökamerakuvaus

  • IkkunaEntisöinti Rikkonen (Kirsi Rikkonen) kirsi.rikkonen@luukku.com, puh. 040 503 6698
  • konservointi L. Salli (Laura Salli) laura_salli@netti.fi puh. 040 512 0755
  • Osuuskunta juureva (Johanna Viljanen) info@osuuskuntajuureva.fi puh. 044 544 5785
  • Restaurointi tmi OnnenPuu (Elsi Nieminen) elsi.nieminen@gmail.com puh. 0503253432

Hirsityöt, muut puusepäntyöt

  • Entisöinti Marko Tyykilä marko.tyykila@gmail.com, puh. 040 551 9097

Pääurakointi, rakennusrestaurointi, hirsirakentaminen

  • Hirrest Oy (Janne Aikonen) janne@hirrest.fi, puh. 044 970 0432
  • Rakennus- ja remonttipalvelu Kalmakoski (Pasi Kalmakoski) pasi.kalmakoski@gmail.com puh. 044561 4008

Puusepäntyöt

  • Remontti- ja maalausliike Alen (Petri Alen) remontti.maalausalen@dnainternet.net, puh. 040 823 8390
  • Lapin Mittatimpurit Oy (Pekka Teerialho) pekka.teerialho@dnainternet.net, puh. 0500 723 629
  • Puutyö Ahonkivi (Arto Ahonkivi) artoahonkivi@gmail.com, puh. 044 297 9885
  • Säkylän puupaja (Tarmo Eloranta) elorantatarmo@gmail.com, puh. 0500 420 273
  • Puutyömalliveistämö Timo Lehtinen timo@puutyomalliveistamo.net, puh. 050 596 5141
  • Puusuti Oy (Marko Seppälä), www.puusuti.fi, marko.seppala@puusuti.fi, puh. 0400 972 968
  • Puusepänliike Valtonen Ky (Mika Valtonen) mika.valtonen@nic.fi, puh. 02 865 3350
  • Höyläämö Nuotio A. Ky (Ari Nuotio), puh. 02 864 8138
  • Remontti ja laatoitus Teeri (Torsten Elo), remonttiteeri@gmail.com, puh. 050 437 0737

Saumapelti- ja tiilikatteet sekä muut rakennuspeltityöt

  • Peltisepänliike H. Lindfors (Sami Järvenpää) toimisto@psllindfors.fi, puh. 02 822 1110
  • Rauman rakennuspeltityö Elo (Jani Elo) jani.elo@elosteel.fi, puh. 02 822 6592

Sähkötyöt ja sähkölaitteet

  • Narvi-Sähkö (Raimo Narvila) raimo.narvila@narvi-sahko.fi, puh. 02 8378 5200
  • Lännen Sähkö ja Tele Oy (Mauri Taavitsainen) mauri@lannensahkojatele.fi, puh. 050 331 1073

Lämpöeristys

  • Länsi-Suomen Puukuitueriste (Reijo Jalonen) info@puukuitueriste.fi, puh. 0400 783 426

Putkityöt

  • Putkiasennus Elgström Oy (Tommi Elgström) info@elgstrom.fi, puh. 044 978 4854

Puutavara

  • Kollanpojat (Antti Leinonen) antti.leinonen@kollanpojat.fi, puh. 044 530 1344
  • Yli-Pihanperän maatila, Kalanti (Aikola Juha-Pekka), puh. 045 124 7900
    • (tuppeen sahattua mäntyä ja kuusta, hirsiä)

Maalit, pellavatuotteet, terva ym.

  • Biolin (Tapani Suonperä) tapani@biolinpellava.fi, puh. 050 350 0087

Viherrakentaminen

  • Viherrakennus Tyykilä (Tuomo Tyykilä) asiakaspalvelu@viherrakennustyykila.fi, puh. 050 322 0317

Korjausrakentamiskeskus Tammela välittää taitajaverkoston jäsenyritysten yhteystietoja. Asiakas ja yrittäjä tekevät keskenään sopimukset ja neuvottelevat hinnan. Tammela pidättää oikeuden muokata yhteystietolistaa. Tammela ei vastaa työsuorituksesta, sen valvonnasta tai maksuliikenteestä.