Taitajapankin jäsenyritykset

Sisustus- ja korjaussuunnittelu

  • Sisustusarkkitehtitoimisto Leino Reine reine.leino@dnainternet.net, 0503425240
  • Sisustussuunnittelu Rido, Hammar Co Oy (Susanna Hammar) susanna.hammar@rido.fi, 0504652673

Korjausneuvonta sekä kuntokartoitukset

  • Suorakon (Niko Palonen) palonen@gmail.com, 0407302117

Väritutkimus ja restaurointimaalaus

  • Verstas2 (Jaana Finnberg) jaana.finnberg@verstas2.fi, 0445540055
  • Culturelli (Elina Wirkkala) restauroinnit@gmail.com, 0405101443

Maalaus

  • Jouko Walli, joukowall@gmail.com, 0500799488
  • Kaski ja Kiiski (Sari Kiiski) sari@tp-stokeri.fi, 0505907799
  • Remontti- ja maalausliike Alen (Petri Alen) remontti.maalausalen@dnainternet.net, 0408238390

Ikkunankorjaus, pinkopahvitus

  • Restaurointi tmi OnnenPuu (Elsi Nieminen) elsi.nieminen@gmail.com, 0503253432
  • IkkunaEntisöinti Rikkonen (Kirsi Rikkonen) kirsi.rikkonen@luukku.com, 0405036698

Puusepäntyöt

  • Entisöinti Marko Tyykilä marko.tyykila@gmail.com, 0405519097
  • Lapin Mittatimpurit Oy (Pekka Teerialho) pekka.teerialho@dnainternet.net, 0500723629
  • Puutyö Ahonkivi (Arto Ahonkivi) artoahonkivi@gmail.com, 0442979885
  • Säkylän puupaja (Tarmo Eloranta) elorantatarmo@gmail.com, 0500420273
  • Puutyömalliveistämö Timo Lehtinen timo@puutyomalliveistamo.net, 0505965141
  • Sutin tmi (Marko Seppälä) marko.seppala@iki.fi, 0400972968
  • Puusepänliike Valtonen Ky (Mika Valtonen) mika.valtonen@nic.fi, 028653350
  • Höyläämö Nuotio A. Ky (Ari Nuotio), 028648138

Saumapelti- ja tiilikatteet sekä muut rakennuspeltityöt

  • Peltisepänliike H. Lindfors (Sami Järvenpää) toimisto@psllindfors.fi, 028221110
  • Rauman rakennuspeltityö Elo (Jani Elo) jani.elo@elosteel.fi, 028226592

Sähkötyöt ja sähkölaitteet

  • Narvi-Sähkö (Raimo Narvila) raimo.narvila@narvi-sahko.fi, 0283785200
  • Lännen Sähkö ja Tele Oy (Mauri Taavitsainen) mauri@lannensahkojatele.fi, 0503311073

Lämpöeristys

  • Länsi-Suomen Puukuitueriste (Reijo Jalonen) info@puukuitueriste.fi, 0400783426

Putkityöt

  • Putkiasennus Elgström Oy (Tommi Elgström) info@elgstrom.fi, 0449784854

Puutavara

  • Kollanpojat (Antti Leinonen) antti.leinonen@kollanpojat.fi, 0445301344

Maalit, pellavatuotteet, terva ym.

  • Biolin (Tapani Suonperä) tapani@biolinpellava.fi, 0503500087

Viherrakentaminen

  • Viherrakennus Tyykilä (Tuomo Tyykilä) asiakaspalvelu@viherrakennustyykila.fi, 0503220317

Korjausrakentamiskeskus Tammela välittää taitajaverkoston jäsenyritysten yhteystietoja. Asiakas ja yrittäjä tekevät keskenään sopimukset ja neuvottelevat hinnan. Tammela pidättää oikeuden muokata yhteystietolistaa. Tammela ei vastaa työsuorituksesta, sen valvonnasta tai maksuliikenteestä.